Instrukcja korzystania z BIP-u 

 
Instrukcja korzystania z BIP-u 
Biuletyn Informacji Publicznej jest elementem rozwijanej od kilku lat strategii jawności życia publicznego, przybliżania spraw publicznych obywatelom, umożliwienia im swobodnego zapoznawania się z szeregiem dokumentów o charakterze publicznym, załatwiania spraw urzędowych w sposób nie wymagający osobistego odwiedzania urzędów, przynajmniej w początkowym etapie załatwiania sprawy. Jest to strategia prowadząca do tzw. przyjaznego obywatelowi urzędu elektronicznego - "e-government".

Wprowadzenie stosowania podpisu elektronicznego zwiększy jeszcze możliwość załatwiania spraw w sposób wygodny dla obywatela. Załatwianie spraw bez wychodzenia z domu, o dowolnej godzinie, z wypełnianiem dokumentów urzędowych przyniesie obywatelom wygodę i znaczne oszczędności czasu.

W Biuletynie zamieszczono szereg informacji w postaci menu podmiotowego i przedmiotowego, opisano procedury stosowane przy załatwianiu spraw w Starostwie Powiatowym, miejsca załatwiania spraw, wymagane dokumenty, informacje o opłacie skarbowej, przysługującej drodze odwoławczej itp.
Informacje i wzory dokumentów można znaleźć w dziale "poradnik interesanta", podzielonym na grupy według wydziałów.

Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, składający się z ujednoliconego systemu stron w sieci informatycznej. BIP został stworzony w celu powszechnego udostępniania informacji publicznej. Więcej o BIP można dowiedzieć się ze strony http://www.bip.gov.pl/  

Liczba odwiedzin : 1800
Podmiot udostępniający informację : Starostwo Powiatowe w Trzebnicy
Osoba wprowadzająca informację : Ronald Osych
Osoba odpowiedzialna za informację : Ronald Osych
Czas wytworzenia: 2007-12-20 15:38:19
Czas publikacji: 2007-12-20 15:38:19
Data przeniesienia do archiwum: Brak